نکات مهم هنگام خرید اداپتور

آداپتورها همچون هر وسیله الکترونیکی دیگری‌ ممکن میباشد دچار خرابی شوند. اگر شما استفاده کننده وسایل الکترونیکی ای نظیر لپ‌تاپ می باشید و شارژر آن دچار خرابی شده است، باید بدانید این گروه از ایرادات در استفاده از وسایل الکترونیکی بسیار متداول و معمولی میباشد.

اتفاقاتی که میتوانند باعث آسیب دیدگی در آداپتورها شوند، عبارتند از آب‌خوردگی، ضرب و نوسانات برق. از آنجایی که نوع و چگونگی استفاده از آداپتورها با یکدیگر تفاوت‌هایی داراست، باید در صورت نیاز به خرید اداپتور، حتما نمونه ای متناسب با کاربرد خود استفاده نمایید. از همین رو نیاز به رعایت نکاتی هنگام خرید آداپتور میباشد تا به شما در خرید یک اداپتور اورجینال کمک کند. در ادامه مطلب این موارد را بررسی میکنیم.

ولتاژ آداپتور دستگاه

یکی از مهم‌ترین نکاتی که زمان خرید آداپتور بایستی به آن دقت نمائید، ولتاژ در شارژر دستگاه میباشد. در واقع ولتاژ یکی‌از پارامترهایی میباشد که برای خرید هر وسیله برقی می بایست به آن اعتنا فرمائید. واحد اندازه گیری ولتاژ، ولت میباشد. در‌این در بین پرسش مهمی که اشخاص مطرح می‌نمایند این میباشد که از کجا بفهمیم آداپتور چند ولت میباشد؟ در جواب بدین پرسش می بایست اظهار‌کرد که ولتاژ یک آداپتور با صحبت انگلیسی V مشخص و معلوم می‌گردد.

در زمان خرید اداپتور نیاز میباشد تا محصولی را خریداری فرمائید که ولت آن بیشتر از مقدار اورجینال ولتاژ دستگاه شما نباشد. در واقع ولتاژ آداپتور نباید کمتر و یا این که بیشتر از ولتاژ آداپتور اورجینال شما باشد. اما امروزه با دقت به پیاده سازی منبع تغذیه در دستگاه‌های الکترونیکی و مانیتورها، 1 یا این که 2 ولت ارتقا ولتاژ مشکلی ندارد البته خوب میباشد تا برای خرید یک آداپتور مطلوب، محصولی را خریداری فرمائید که ولتاژ آن شبیه ولتاژ اورجینال تان باشد.

برای آن که متوجه گردید که آداپتور شما چندین ولت میباشد، می بایست بر روی آن در پی عبارت output بگردید. در کنار این عبارت عددی با کلام V نمایش داده می گردد. ولتاژ آداپتورها معمولا در میان ۱۸ تا ۲۴ ولت میباشد ولی ممکن میباشد دستگاه شما آداپتوری با ولتاژ دیگر داشته باشد.

سوکت آداپتور

در ساخت آداپتورها از پورت های مختلفی استفاده میشود. انواع سوکت تایپ C، سوکت های اندرویدی و … از پرمصرف ترین سوکت ها میباشند. به همین جهت در هنگام خریداری آداپتور باید مشخص کنیم که پورت آن با پورت دستگاه الکترونیکی همخوانی داشته‌ باشد.
اغلب این تفاوت ها به برند و نوع دستگاه مربوط میباشد و این میتواند به خرید آداپتور اصلی به کمک بیاید. برای مثال در دنیای موبایل ها، گوشی های برند اپل، سوکت هایی کاملا متفاوت با دیگر برند ها تولید میکند و سوکت هایش اختصاصی است.

شدت جریان و آمپر در آداپتور

یکی دیگر از مواردی که در زمان خرید اداپتور باید به آن توجه فرمایید، شدت جریان و آمپر آداپتور دستگاه میباشد. قضیه مهمی که می بایست به آن دقت فرمائید این میباشد که آمپر واحد اندازه گیری شدت جریان محسوب میشود. شدت جریان و آمپر آداپتور با کلام انگلیسی A نشان داده می گردد.

برای مشخص کردن شدت جریان و ولتاژ این وسیله ها می‌بایست یکسری آیتم پراهمیت و اثر گذار را مدنظر داشته باشید. در‌صورتی‌که برای تنظیم آداپتورها معیار شدت جریان و ولتاژ برای شما اصلی میباشد، دو اتقاق ممکن است بیفتد. نخستین آنکه در شکل در دست داشتن آداپتور اصل و اورجینال بایستی قسمت پشتی آن را بررسی نمایید. شدت جریان و ولتاژ در آن نوشته شده ‌میباشد.

دومین موردی که ممکن میباشد به هنگام خرید این وسیله برای شما اتفاق بیفتد، این است که به هیچ وجه نمی‌توان خصوصیت‌ها و ویژگی های آداپتورها را محاسبه کرد. در این‌حالت چنانچه این جنس گم گردد و یا این که به هر عامل قابلیت دسترسی به آن برای شما وجود نداشته‌باشد، بایستی به وب سایت شرکت سازنده آن مراجعه کنید. همگی داده ها مربوط به آداپتور شما در وب سایت شرکت قابل ردیابی و پژوهش خواهد بود.

درصورتی که ولتاژ آداپتور تنظیم گردیده بوسیله شما با اپراتور اساسی و اورجینال فرق داشته باشد، ایرادهای متعددی به دستگاه وارد می‌نماید. در واقعیت در حالتی‌که دستگاه شما دارنده ولتاژ و شدت جریان کمتر یا این که بیشتر از گنجایش خویش را بپذیرد، همه قطعات دستگاه دچار خرابی و اختلال می گردند.

جنس و ظاهر کابل

از دیگر نکاتی که تحت عنوان خصوصیت‌های آداپتور می بایست به آن دقت فرمایید، ظاهر کابل رابط به کار گیری میباشد. امروزه کابل‌های آیتم استعمال در آداپتورها به دو صورت متعدد ساخت‌و‌ساز و عرضه می گردند. گروه اولیه از این تولید ها آداپتور‌هایی می‌باشند که کابل شارژر آنان یک تکه میباشد. در حالتی که که آداپتور شما از این سبک کابل‌ها به کار گیری نماید، احتمال خراب شدن آن کمتر میباشد به دلیل آن که بیشتر خرابی و قطعی ها از قسمت کانکتورها و سوکت‌ها میباشد.

از سوی دیگر شاهد ساخت‌و‌ساز آداپتورهایی هستیم که کابل شارژ در‌انها از محصول ها دو تکه میباشد. درصورتی که از این کابل‌ها به کار گیری فرمائید، چنانچه که به هر دلیلی با ایراد خرابی کابل مواجه گردید، نیازی وجود ندارد تا تمام آداپتور خویش را ردوبدل کرده و یا این که نیازی به مفتوح کردن آداپتور یا این که شارژر وجود ندارد. در اینگونه قوانینی برای حل ایراد فساد فقط کافی میباشد تا کابل را از آداپتور بیرون و آن را تعویض فرمائید.

خرید آداپتور اصل

اپراتورهای مختلفی در بازار به عموم ارائه می شوند. این تولیدات در چگونگی‌های مختلفی به دو صورت اصل و اورجینال و اسکن در دسترس اشخاص قرار خواهند گرفت. تشخیص تولیدات اصل از نوع فیک و اسکن آن برای بخش اعظمی از اشخاص که از داده ها کافی و دقیقی درین حوزه بهره مند نیستند، مشقت بار و سخت می باشد. با این وجود نکات متفاوتی در‌این رابطه وجود دارد که شما‌را در خرید آداپتور اورجینال و با با کیفیت یاری می‌کنند.

برای تحقیق نکات اساسی در خرید آداپتورها مطلقا به‌این مسئله اعتنا داشته ‌باشید که‌این تولیدات با اعتنا به فاکتورهای مختلفی نظیر معیار ولتاژ آداپتورها، شدت جریان آنان و نوع پورت به فعالیت گرفته در آنان گروه‌بندی میشوند. در‌صورتی‌که قصد خرید یک آداپتور مطلوب و با کیفیت خوب را دارید، عالی میباشد همه این فاکتورها را مدنظر داشته ‌باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

میتوانید برای جزییات بیشتر و اطلاع از قیمت و خرید محصولات از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید، یا میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

راهنمای مطالعه

مقالات دیگر

آداپتور سنتر با سابقه طولانی در زمینه خرید و فروش انواع آداپتور در منطقه تهران

راه های ارتباطی با ما

آدرس دفتر

تهران، خیابان جمهوری روبه روی خیابان شیخ هادی پاساژ یگانه طبقه اول، واحد 126