بررسی تفاوت های POE injector و POE Splitter

POE همانطور که از اسمش پیداست مخفف عبارت Power Over Ethernet یعنی تغذیه برق از طریق بستر شبکه (اترنت) می باشد. در حال حاضر انواع آداپتورها و تکنولوژی ها برای رساندن برق از بستر اترنت وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی نحوه کارکرد و تفاوت های دو دستگاه POE injector و POE Splitter بپردازیم اما در ابتدا، باید به معرفی هرکدام از این دستگاه ها بپردازیم.

هردوی دستگاه های POE injector و POE Splitter برای تامین برق انواع لوازم الکترونیکی به کار میروند اما هرکدام دارای ویژگی هایی خاص میباشند که در صورت شناخت آنها، میتواند در مبحث اقتصادی کمک زیادی کرده و صرفه جویی در هزینه هارا به دنبال داشته باشند. در ابتدا آداپتور POE injector را بررسی کرده و پس از آن به سراغ POE Splitter میرویم.

POE injector چیست و چه کاربردی دارد؟

POE injector دستگاهی است که برای افزودن برق به کابل اترنت برای تجهیزات PoE استفاده می‌شود. دستگاه های POE injector دارای سه پورت هستند:
یک ورودی برق، یک ورودی داده و یک خروجی برق/داده. به سادگی یک کابل اترنت را از یک سوئیچ غیر PoE به دستگاه وصل کنید، پس از آن کابل برق را وصل کنید و سپس سومین کابل PoE را به دستگاه دارای قابلیت PoE خود اجرا کنید.

در اصل، یک دستگاه POE Splitter دو ورودی که یک کابل برق و یک کابل داده میباشد، را به یک خروجی واحد (PoE) تبدیل می‌کند. به جای جایگزین کردن زیرساخت های موجود، یک دستگاه POE injector راهی ارزان و آسان برای استفاده از چند دستگاه PoE با سوئیچ غیر PoE است.

POE Splitter چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه کوچکی می باشد که برق و سیگنال دیتا را از کابل شبکه دارای POE جدا میکند. با استفاده از این دستگاه می توان قابلیت تغذیه به صورت POE را به تجهیزات شبکه ی فاقد این قابلیت اضافه نمود(نظیر IP-Camera یا Access Point یا IP-Phone های بدون POE.) برای مثال در محل نصب دوربین تحت شبکهPOE Splitter به کابل شبکه که از پورت POE می آید متصل شده و پس از جدا سازی برق و دیتا در خروجی به پورت برق و LAN دوربین وصل می شود.

یک تقسیم‌کننده PoE با تقسیم برق از داده‌ها و تغذیه آن به ورودی جداگانه، برق دستگاه‌های غیر سازگار با PoE را تامین می‌کند. اسپلیترها در دستگاه های قدیمی و کم مصرف مانند دوربین های IP برای تقسیم توان PoE از سیگنال داده و تبدیل به ولتاژ پایین استفاده می شوند. علاوه بر این، یک اسپلیتر به یک دستگاه غیر سازگار اجازه می دهد تا به PoE ارتقا یابد.

در واقع به جای اینکه هم ورودی داده و هم ورودی برق را بگیرند و آنها را به یک خروجی منفرد تبدیل کنند، با تقسیم برق از داده ها و تغذیه آن به یک ورودی جداگانه که یک دستگاه غیر سازگار با PoE می تواند از آن استفاده کند، برق را تامین می کنند. POE Splitter اغلب در سناریویی استفاده می‌شوند که دستگاه‌های غیر PoE راه دور و بدون پریزهای AC در نزدیکی وجود داشته باشند.

تفاوت های دو دستگاه POE injector و POE Splitter

هر دو دستگاه های POE injector و POE Splitter دستگاه های برقی هستند که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند، اما در جهت مخالف حرکت می کنند. یک انژکتور PoE که معمولاً به عنوان Midspan نیز شناخته می شود، به داده هایی که از یک سوئیچ غیر PoE یا “Endspan” می آیند، نیرو می افزاید. برق را از طریق کابل شبکه به تجهیزات PoE مانند AP بی سیم تامین می کند. یک اسپلیتر PoE نیز برق دستگاه را تامین می کند، اما تفاوت اصلی این است که برق را از داده ها به ورودی جداگانه ای تقسیم می کند که دستگاه می تواند از آن استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

میتوانید برای جزییات بیشتر و اطلاع از قیمت و خرید محصولات از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید، یا میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

راهنمای مطالعه

مقالات دیگر

آداپتور سنتر با سابقه طولانی در زمینه خرید و فروش انواع آداپتور در منطقه تهران

راه های ارتباطی با ما

آدرس دفتر

تهران، خیابان جمهوری روبه روی خیابان شیخ هادی پاساژ یگانه طبقه اول، واحد 126